04 decembra 2013

Orechovo kávová torta s čokoládovým krémom

Máte radi koláče s kávovou príchuťou ? Ja veru neodmietnem a práve preto ma zaujal aj tento koláčik, ktorý som videla na pintereste a trošku si recept upravila podľa svojej chuti. Sladká chuť korpusu krásne kontrastuje s čokoládovým krémom a sviežimi ríbezľami. A ak máte chuť, dajte si na vrch ešte trošku dobrej šľahačky. 

potrebujeme:

180g hladkej múky
180g masla
60g mletých vlašských orechov
180g krupicového cukru
1 kypriaci prášok
3 vajcia
2 lyžičky instantnej kávy

plnka:
200g horkej čokolády
500ml šľahačkovej smotany
čerstvé ríbezle

postup:

1. Bielka a žĺtka oddelíme. Žĺtka vyšľaháme s cukrom do peny a následne pridáme po kúskoch maslo. Postupne pridáme aj múku, kypriaci prášok a orechy. Premiešame a pridáme kávu rozmiešanú v troche horúcej vody. 
2. Vyšľaháme si so štipkou soli bielka do tuhej peny, ktorú postupne zamiešavame do pripravenej zmesi. 
3. Poriadne premiešanú zmes vylejeme do vymastenej a vysypanej tortovej formy s priemerom 26 cm a pečieme na 170 °C približne 30 minút, poprípade dlhšie, kým po pichnutí do korpusu nie je nôž úplne suchý. 
4. Pripravíme si plnku - čokoládu nalámeme na malé kúsky a zalejeme 400ml horúcej smotany a miešame kým sa všetka čokoláda neroztopí. Necháme vychladnúť na izbovú teplotu - krém ztuhne a dá sa krásne natierať. 
5. Vychladnutý korpus prerežeme na 2 časti a polovicou plnky naplníme vnútro, pridáme aj čerstvé ríbezle. Ostatok natrieme na vrch trorty. Zvyšných 100ml šlahačky vyšľaháme a ozdobíme vrch. Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára