13 februára 2014

Jednoduché koláčiky z lístkového cesta

Tieto koláčiky máte urobené doslova za 5 minút. Je to milý nápad ako potešiť niekoho koho máte radi alebo seba a sú také jednoduché, že upiecť ich dokáže naozaj každý. Stačí domáci džem a plát lístkového cesta (aj keď keby máte chuť robiť domáce, budú ešte chutnejšie), trošku práškového cukru a vajíčko na potretie :) To je celá veda. Takže ak sa neviete na poslednú chvíľu rozhodnúť, aký valentínsky darček niekomu dáte, srdiečka z lístkového cesta sú rýchlou, jednoduchou a povedzme si úprimne aj nie drahou voľbou :) a vykrajovania sa báť nemusíte, ja som to zvládla aj bez vykrajovátka - nožom. Síce malo každé iný tvar, ale boli robené z láskou !Potrebujeme:
lístkové cesto - domáce, alebo z obchodu
džem/nutella
práškový
vajíčko na potretie

Postup:
1. Z vyvaľkaného cesta povykrajujeme párny počet srdiečok. Najjednoduchšie je, vykrajovať ich vykrajovátkom, no dá sa aj nožom (viď moje). Na polovicu srdiečok dáme lyžičku džemu alebo nutelly a prikryjeme ich druhou polovicou. Okraje zatlačíme vidličkou a potrieme vajíčkom.
2. Srdiečka dáme na papier na pečenie a pečieme v predohriatej rúre cca na 170 stupňov, kým nemajú peknú zlatú farbu. Po vychladnutí posypeme troškou práškového cukru a máme hotovo !

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára