10 februára 2014

Kuracie tikka s fazuľkami a rezancami
Ak máte radi kari, indické jedlá a mierne pikantné a korenisté chute, toto jedlo by sa vám mohlo páčiť. Tikka masala je omáčka, ktorú dnes bežne dostať vo väčších supermarketoch a obsahuje paradajky, cibuľu, smotanu, rôzne koreniny a iné. Výhodou je rýchla príprava tohto jedla, pretože omáčka, alebo v tomto prípade marináda už je pripravená. Ja som sa rozhodla pre netradičné podávanie - s fazuľkami a rezancami, ale výborná by bola aj ryža. 


Potrebujeme :

kuracie prsia (500g)
tikka masala omáčka 5-6 PL (alebo aj viac, podľa množstva mäska)
zelené fazuľky cca 300g
1 čili paprička
rezance
olivový olej, soľ, korenie

Postup:

      1. Začneme tým, že si kuracie prsia položíme na potravinársku fóliu/rozstrihnutý sáčok alebo papier na pečenie. osolíme a okoreníme z oboch strán a natrieme tikka omáčkou. Z vrchu priložíme ďalšiu časť fólie a valčekom alebo niečím tvrdým prsia pobúchame – dosiahneme to, že budú trošku tenšie a omáčka viac prenikne do mäska. Ideálne je nechať ich takto namarinované odpočívať niekoľko hodín v chladničke.
2. Na panvici si rozpálime olivový olej a prsia pomaly opražíme, môžeme pridať ešte trochu omáčky. Pražíme kým nie sú z oboch strán zlatisté a z vnútra prepečené.
3. Prsia preložíme a na výpeku urobíme zelené fazuľky. Ja osobne používam mrazené 400g balenie, ale 200g vystačí na dve porcie. Fazuľky dáme do panvice, v ktorej sa robili prsia a mierne podleje vodou. Zakryjeme a necháme dusiť. Keď sú fazuľky mäkké odokryjeme ich a necháme vypariť vodu a následne mierne opražíme, ja som si k nim pridala ešte najemno nasekanú čili papričku, no tento krok je na vašich chuťových bunkách.
      4. Posledným krokom sú rezance. ja ich pripravujem úplne jednoducho. V rýchlovarnej kanvici uvarím vodu, ktorou v miske alebo hrnci zalejem rezance a na niekoľko minút prikryjem. Hotovo! Už len naložiť na tanier a spapať. 

1 komentár :