12 februára 2014

Nadýchaná jahodová torta

Keďže v piatok je deň zaľúbených, rozhodla som sa, že rýchlo niečo upečiem... Vlastne to je pre mňa malá výhovorka, prečo piecť ružové veci a kúpiť si vaničku dobrých jahôd (ktoré na moje prekvapenie chutili naozaj dobre). Koláčiky sú jednoduché a chutné a príprava nezaberie veľa času :) Pokiaľ máte misky, mixér a šikovného pomocníka, ktorý umyje riad, je to naozaj rýchlovka. A všetky sú jahodové, pretože ja jahody milujem (maliny moc nemusím), no výber ovocia je na vás a myslím, že práve maliny by sa hodily ako náhrada za jahody výborne.... Ale teraz už recepty a fotky ! ... A zajtra vás čaká ešte jeden !


Potrebujeme (priemer torty 18cm)
3 vajíčka
300g mrazených jahôd
100g práškový cukor
150g hladká múka
2 PL mlieko
1/3 hrnčeka olej
1/2 kypriaci prášok

Plnka:
200ml šľahačka
1 stužovač
250g mascarpone
90g práškový cukor
domáci džem podľa vašeho výberu :)


Postup:

1. Najprv si pripravíme pyré z mrazených jahôd - 300g rozmrazíme a v mixéry rozmixujeme na jemné pyré.
2. Oddelíme si bielka a žĺtka. Žĺtka a cukor vyšľaháme do peny, postupne po troche pridáme mlieko, múku, kypriaci prášok a olej. Z bielok a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh a jemne ho zamiešame do pripraveného cesta.
3. Cesto nalejeme do vymastenej a vysypanej formy a pečieme v predhriatej rúre na 170 stupňov cca 30 minút - kým špáradlo nie je po pichnutí do torty suché.
4. Korpus je po upečení veľmi jemný a nadýchaný. Necháme ho vychladnúť a prerežeme na dve časti. Obe potrieme domácim džemom - ja som použila ríbezľový a naplníme polovicou krému. Zvyšnou polovicou potrieme tortu z vrchu a z bokov a nakoniec dozdobíme čerstvými jahodami a posypeme troškou práškového cukru.

Tortička je najlepšia vychladená, tak ju dáme na pár hodín oddýchnuť do chladničky. Dobrú chuť ! :)

1 komentár :