11 apríla 2014

Grilovaný hermelín so šampiňónmi a grilovanou červenou paprikou

Ak sa chystáte cez víkend grilovať (či už na záhrade, alebo aj doma), a máte chuť aj na niečo iné okrem mäska, mám pre vás fajn alternatívu :) Grilovaný hermelín so šampiňónmi na cibuľke a rozmaríne a grilovanou paprikou. Grilovaný hermelín je výborný na grilovanie alebo opekanie, či už na grile alebo doma na panvici. Hodia sa ku nemu zemiačky, no aj čerstvý zeleninový šalát a marináda na syr sa dá vždy pripraviť s novými chuťami, takže by vás nemal omrzieť:)pre dve osoby potrebujeme :
2 hermelíny (ja som použila Sedlčanský hermelín na gril) -
pol vaničky šampiňónov
4 červené papirky
vetvičky rozmarínu
jednu červenú cibuľu
olivový olej, soľ, grilovacie korenie, alebo také aké máte radi.
Postup
  • Na olivovom oleji si jemne opražíme cibuľku, keď má zlatú farbu pridáme najemno nasekaný rozmarín a na malé kúsky nakrájané šampiňóny. Pridáme soľ, korenie a dochutíme podľa vlastnej chutí. 
  • Keď máme šampiňóny hotové, na rovanekj panvici si opražíme aj červenú papriku, ktorá pekne zmäkkne a získa ešte sladšiu chuť, ktorá perfektne doladí chuť šampiňónov. Obe prílohy je po ich príprave dobré prikryť alobalom, tak aby nám nevychladli, kým sa urobí syr.
  • A teraz hermelín -  ten namarinujeme v kvapke oleja a korenín a zabalíme do alobalu. Položíme na rozpálený gril a z každej strany grilujeme asi 4-6 minút. Hotovo !

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára