23 júna 2014

Grilovaný hermelín s marhuľovo-rozmarínovou omáčkou a grilovanou zeleninkou


Grilovaný hermelín je pre mňa skvelou večerou po dlhom dni, kdy mám chuť na niečo dobré, teplé, no nechce sa mi pri sporáku stáť dve hodiny. Tento zvládam pripraviť naozaj v priebehu pár minút a to aj s chystaním a umývaním riadu :) Varioácií je naozaj mnoho, ja som sa nedávno rozhodla pre štipľavý grilovaný hermelín s marhuľovo-rozmarínovou omáčkou a ako inak - s mojou najobľúbenejšou špargľou.

Na 4 porcie potrebujeme:
Hermelín na grilovanie (ja som použila Sedlčanský hermelín na gril)
olivový olej
4 marhule
2 vetvičky rozmarínu
muškátový oriešok
hnedý cukor
vlašské orechy
3 stredné cibule

Príloha:
grilovaná zeleninka podľa chuti  • Najprv si pripravíme marhuľovú omáčku – marhule nakrájame na menšie kúsky, pridáme cca 3 PL hnedého cukru - podľa chuti marhúľ a trošku vody. Zmes privedieme k varu a na miernom ohni varíme niekoľko minút, kým marhule nemajú konzistenciu omáčky (alebo marhuľového džemu), v tomto momente pridáme na jemnulinko nasekaný rozmarín a štipku muškátového oriešku a ešte chvíľku varíme, aby sa chute spojili.
  • K hermelínu si pripravíme aj karamelizovanú cibuľku – cibuľu nakrájame na menšie kúsky alebo pásiky a osmahneme na olivovom oleji, keď začne cibuľka chytať farbu pridáme asi 2 PL hnedého cukru a necháme karamelizovať dozlatista, dáme bokom.
  • Hermelín obalíme v olivovom oleji a grilovacom korení, zabalíme do alobalu a z každej strany grilujeme asi 5 minút.
  • Nakoniec ešte ugrilujeme zeleninku, to už je na vašej chuti, ja milujem špargľu, cibuľu, ale aj grilovanú červenú papriku.
  • Na záver všetko posypeme nasekanými vlašskými orechmi, ktoré jedlu dodajú skvelú chuť J

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára