20 júla 2014

Pečené kura na citrónoch s bylinkovým maslom

Milujem chrumkavú kôrku na pečenom kurati, alebo pečených stehnách. Tiež rada obhrýzam pečené kuracie krídelka, tak pečené kuriatko je v mojom jedálničku pomerne časté. Snažím sa skúšať rôzne variácie, či už podlievať čiernym pivom, piecť na koreňovej zeleninke alebo na citrónoch. Naposledy som si zarobila čerstvé bylinkové maslo, ktoré som natrela pod kožu na prsiach a stehnách, no a musím povedať, že nápad to bol veľmi dobrý :)

Potrebujeme:
1 kura
125g čerstvého masla
hrsť nasekaných byliniek (bazalka, tymian, pažítka, strúčik cesnaku...)
soľ,korenie
olivový olej
4 citróny

Postup:

  • Kuriatko umyjeme a osušíme. Maslo izbovej teploty v miske zmiešame s nasekanými bylinkami, soľou a korením. Opatrne prstami oddelíme kožu na prsiach od mäska a to isté na stehnách a natreme pod ňu bylinkové maslo. Zvyšok masla natrieme aj na celé kuriatko. 
  • Citróny nakrájame na kolieska. Pekáč pokvapkáme olivovým olejom a časť citrónov poukladáme na dno. Dáme na ne kuriatko a na vrch poukladáme zvyšok citrónov a jeden celý, nožom popichaný citrón do vnútra. Podlejeme troškou vody a dáme piecť. 
  • Kura počas pečenia polievame výpekom, aby kôrka bola chrumkavá a domá :) Čas pečenia závisí od  veľkosti kuriatka, ale je to okolo 1,5 hodiny.
  • Príloha je na vás, ja som robila pečené figy, ale o tom nabudúce :)


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára