30 septembra 2014

Pečené kuracie stehná na cibuľke a jablkách s medovou omáčkou

Pečené mäso s chrumkavou kôrkou je pre mňa príkladom úžasného jedla, ktoré nielen nasýti ale aj poteší na duši. Najmä keď už sa blížia chladné a tmavé poobedia, je pre mňa večera v podobe pečeného mäska, kuraťa s dobrým výpekom a omáčkou hotová radosť. Ako viete, rada pripravujem rýchle a jednoduché jedlá, ktoré neobsahujú príliš veľa ingrediencií, ale aj tak sú plné chutí. Takéto sú aj tieto kuracie stehná, ktoré som piekla včera na večeru. Pripravené veľmi rýchlo a jednoducho, no chutili výborne, trošku netradične, a ešte zostalo aj na obed ! Pozostávajú z niekoľkých základných ingrediencií - kuracích stehien, cibule, jabĺčka, medu a korenín. Viem si predstaviť pridať aj zemiaky, a uľahčiť si tak prípravu prílohy, alebo použiť zopár klinčekov pre ešte jesennejší nádych.


Potrebujeme:
4 horné stehná s kožou
2 veľké cibule
1 veľké alebo 2 menšie jabĺčka
med
sójovú omáčku
olivový olej
soľ, korenie
rozmarín

Postup
Stehná umyjeme, osušíme a z vrchnej strany narežeme, aby sa lepšie prepiekli. Z oboch strán osolíme a okoreníme. Z medu, trošky olivového oleja a sójovej omáčky si pripravíme marinádu, ktorou potrieme stehná. Prikryjeme fóliou a necháme v chladničke odstáť pár hodín (alebo cez noc), aby sa chute spojili a prenikli do mäska. Trochu marinády si necháme na potieranie, keď sa bude kuriatko piecť.
Keď máme stehná odstáte, ošúpeme si dve cibule a nakrájame ich na osminky. tak isto jabĺčko. Na spodok zapekacej misky dáme kvapku olivového oleja a poukladáme naň nakrájanú cibuľu a jabĺčko a ak chcete aj zemiaky. Na vrch poukladáme marinované stehná a pár vetvičiek rozmarínu. Takto nachystané dáme piecť do rúry predohriatej na 200 stupňov. Najprv pečieme prikryté alobalom, asi 45 minút. Potom odokryjeme a dopekáme 30-40 minút, a sem-tam potierame marinádou a zapečieme do chrumkava. Hotovo !

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára