23 februára 2015

Cviklovo-jablkový koláč so syrom brie a vlašskými orechmi

Máte radi slané koláče ? Ja veľmi, nielen ako chuťovku, ale veľakrát aj ako súčasť obeda, či teplej večere, keď mám chuť na niečo iné, ako zvyčajne. Tento sladko-slaný cviklový koláč je najlepšie zjesť ešte teplý, keď sa syr rozteká, a samozrejme posypaný lístkami čerstvej bazalky. Cesto sa dá pripraviť aj deň dopredu, vlastne najlepšie je keď si cez noc oddýchne v chladničke, a plnku už si môžete prispôsobiť podľa seba. Ja som použila cviklu, jabĺčka, syr brie, vlašské orechy, bazalku a fajn dresing, no už teraz sa mi zbiehajú slinky, keď si predstavím jeden s karamelizovanou cibuľkou, mrkvou a tymianom. Možno bude v sobotu na obed, ale to je ešte ďaleko.


 Potrebujeme :
140g hladkej múky
1 čl soli
1/2 čl krupicového cukru
85g masla izbovej teploty
1 vajíčko

Plnka:
2 stredne veľké cvikle
1 menšie jabĺčko
asi 100 g syra brie
hrsť vlašských orechov
čerstvú bazalku

Dressing:
(množstvo je len môj odhad, vždy dressing ochutnávam a suroviny pridávam podľa chuti)
olivový olej - asi 3 pl
med - 1 pl
horčica - 2 čl
citrónová šťava - trošku
soľ, korenie

Postup:
.z ingrediencií na cesto vypracujem hladké cesto, ktoré nechám odstáť aspoň 2 hodinky v chladničke. Ja do cesta nedávam celé vajíčko, najprv si ho rozmiešam vidličkou a do cesta dám asi 3/4 vajíčka, zvyšnú trošku si nechám na potretie krajov cesta. Ak je príliš lepivé pridám lyžicu múky, ak príliš suché, pridám pl vody.
. plnka - cviklu ošúpem a prekrojím na polovicu a nakrájam na tenké asi 3mm hrubé plátky, tie trošku opražím na olivovom oleji, aby zmäkla. Ak máte cviklu už uvarenú, pokojne tento krok vynechajte. keď je cvikla trošku mäkšia odstavím ju a pridám ku nej na mesiačiky nakrájané jabĺčko a pripravím si dressing. V malom zaváraninovom poháriku všetko zmiešam a nalejem na cviklu a jabĺčka.
. cesto si vyvaľkáme na kruh s hrúbkou asi 5mm. dám na papier na pečenie a rovno na plech, tu začne do kruhu ukladať plnku, okraj vynechám, aby sa dal preklopiť. okrem jabĺčok a cvikle vrstvím aj na plátky nakrájaný brie a sem tam posypem vlašskými orechmi a čerstvou bazalkou. Nakoniec okreaje cesta zahnem, aby plnka nevytiekla, potriem vajíčkom a pečiem na 175°C, kým nie je cestíčko zlatej farby.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára