02 apríla 2015

Sladké pletenky s makom

Dnes mám pre vás opäť pečivko - tentokrát sladké. Mala som chuť na niečo, čo si môžem dať s maslom na raňajky alebo ku káve. Nakoniec jedna z pleteniek padla za obeť ešte v aute pri ceste domov. A bola super aj bez masla a bez kávy. Príprava nie je zložitá, jednoducho všetko zmiešate dokopy a pokojne môžete použiť aj sušené droždie, to mám ja pre istotu vždy po ruke, pokiaľ ma napadne nejaké spontánne pečenie, kde je potrebne kysnutie.
Samozrejme, že až po upečení ma napadlo, že som do pletenie mohla ešte šupnúť hrozienka, alebo mandle, ale nevadí. A viete čo bolo najlepšie ? Chrumkavá kôrka so skaramelizovaným cukrom a makom :)

Potrebujeme :
(jedna veľká/3 malé)
pol hrnčeka teplého mlieka
1 vrecúško sušeného droždia
450g hladkej múky
140 g SweetFamily krupicového cukru
1 vajce (plus na potretie)
70g roztopeného masla
štipka soli
pol lyžičky škorice
pol lyžičky mletého zázvoru
mak a Sweetfamily hnedý cukor na posypanie

Postup:
1. V miske zmiešame múku, cukor, droždie, soľ, škoricu a zázvor.
2. Maslo si roztopíme a necháme trochu vychladnúť. Tak isto zohrejeme aj mlieko, aby bolo teplé, nie horúce.
3. Do suchej zmesi pridáme vajíčko a mlieko, poriadne zamiesime a pridáme aj maslo. Cesto miesime niekoľko minút, kým nie je vláčne a neodlepuje sa od stien misky. Posypeme trochou múky a necháme kynúť na teplom mieste približne hodinku.
4. Teraz záleží na vás, či urobíte jednu veľkú pletenku, alebo niekoľko menších. Ja som urobila tri - cesto rozdelíme na tri rovnaké časti.
Každú časť rozdelíme na štyri časti - dve väčšie a dve menšie. Z dvoch väčších bude spodná časť -  urobíme dva šúľky hrubé približne ako palec a zapletieme ich dokopy. To celé ešte zatočíme do kruhu. S dvoma menšími časťami cesta urobíme to isté, a položíme ich na vrch.
5. Pletenky necháme na plechu ešte kysnúť aspoň 15 minút. Potom potrieme vajíčkom, posypeme cukrom a makom. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C kým nie sú z vrchu zlaté. Pokiaľ do nich pichnete špajľou a ešte sú lepkavé, stačí ich prikryť alobalom a piecť ďalej. Pre istotu ich však častejšie kontrolujte, aby sa nepresušili.
Výborné sú samé, ale aj s maslom napríklad na Veľkonočné raňajky ! 

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára