17 júna 2015

Pusinky s horkou čokoládou

Pusinky sú poľa mňa najdokonalejším stvárnením sladkého potešenia. Pre mňa ideálne s horkou čokoládou, ktorá trochu utlmí sladkosť samotnej pusinky, alebo akurát ma napadlo, že domáci ríbezľodvý džem by bol  na namáčanie taktiež perfektný. To vyskúšam nabudúce.
Musím sa priznať, nebola som veľkým fanúšikom pusiniek, poznala som totiž iba tie klasické, umelé z obchodu. No tieto domáce, boli tak akurát chrumkavé a tak akurát mäkké a nadýchané. Jednoducho boli perfektné. Recept sme skúšali len tak od oka, a dopadol na výbornú, takže ho teraz môžem zdieľať aj s vami.

meringue 6 DSC_0198 meringue 5 DSC_0192 meringue 7

Potrebujeme :
3 bielka
170 g  krupicového cukru
kvapku octu
vanilkový lusk alebo vanilkový cukor, napr. od Dr.Oetkera
horkú čokoládu s vysokým obsahom kakaa

Postup:
Predohrejeme si rúru na 100°C.
Najlepšie je použiť kuchynský robot. V ňom začneme šľahať bielka, keď začnú tvoriť penu, postupne pridávame cukor a potom kvapku octu, naozaj len trošičku a nezabudneme na vanilku. Bielka s cukrom šľaháme na vysokej rýchlosti kým nezmiznú všetky kryštáliky cukru. Prídeme na to tak, že ak vezmeme penu medzi dva prsty a nie je cukor cítiť, sneh je hotový.
Nad vodnou parou si roztopíme asi 100g čokolády. Tú postupne pridáme do snehu, ale príliš nemiešame, stačí 1-2x preložiť - tak aby zostal v snehu mramorový efekt.
Takto pripravený sneh dáme na papier na pečenie pomocou dvoch lyžíc alebo zdobiacim vrecúškom.
Pečieme asi hodinu, alebo aj chvíľu dlhšie, až pokým sa pusinky nedajú ľahko odlepiť z papiera na pečenie. Vtedy sú hotové.


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára