27 februára 2016

Nadýchané čokoládové kocky

Každý týždeň si hovorím, že je konečne piatok, no zároveň keď sa obzriem, sama neviem ako týždeň ubehol a čo všetko sa vlastne stalo. Trochu mi je smutno z toho, že víkend ubehne pravdepdoobne tak isto, v nedeľu večer sa obzriem a nebudem rozumieť tomu, ako tie dva dni, na ktoré sa pravdepodobne každý teší, ubehli a čo sa dialo. Veľa víkendov si ale pamätám práve podľa toho aký koláč som piekla. Minulý to bol tento čokoládový koláč.
Je podobný brownies, trošku menej vlhký a viac nadýchaný ako klasické brownies. Tak ako ja rada pečiem - je rýchly a jednoduchý, na jeho prípravu netreba veľa surovín a hlavne je chutný aj sám o sebe a netreba k nemu vymýšľať krémy ani polevy ani nič podobné. Ak by ste pridali štipku perníkového korenia, bude z neho podľa mňa opäť niečo iné, nové, chutné. Na inú nedeľu.

DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205

Potrebujeme:

490 g hladkej múky
600g cukru
6 vajec
1 čl sódy bikarbóny alebo kypriaceho prášku od Dr.Oetker
kvapka domácej vanilkovej esencie alebo vanilkový lusk od Dr.Oetker
170 g horkej čokolády
4 PL kaka
½ hrnčeka oleja

štipka soli

Postup:
Vajíčka vyšľaháme s cukrom do peny. Do nej potom preosejeme múku, pridáme kakao, kypriaci prášok a štipku soli. 
Nad vodnou parou roztopíme čokoládu. Do zmesi postupne prilejeme olej a nakoniec aj trošku vychladnutú čokoládu. Premiešame tak, aby v ceste nezostali nijaké hrudky
Cesto vylejeme do plechu vyloženého papierom na pečenie a pečieme asi 40 minút na 160°. Hotový koláčik je v stredne ešte trošku mäkký. Po vychladnutí sa dá krásne nakrájať na kocky a podávať napríklad s jogurtom alebo šľahačkou.  

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára