30 decembra 2016

2016 v skratke

DSC_1205

Ahojte kamoši.
Je 30. december a nastal čas zrekapitulovať si rok 2016. Pre mňa osobne bol 2016 veľkým rokom, v ktorom sa udialo veeeľmi veľa. Poďme ale pekne po poriadku.

DSC_1205 DSC_1205

Začiatkom roka som pracovala na diplomovej práci. V rámci nej som prerobila blog a urobila krátky návrh kuchárskej knihy. Tú som mala v pláne dokončiť počas leta. Nikdy som sa k tomu však nedostala, jednak kvôli dosť nabitému programu a aj kvôli akejsi apatii, do ktorej som sa dostala.
Každopádne na blog som sa snažila prispievať, no napriek tomu, že som si dala predsavzatie prispievať častejšie, nedarilo sa mi. Je možné, že to bolo školou, diplomovou prácou ale aj prostredím. Bytík, kde sme bývali sme síce mali radi, no bola v ňom stále tma a povedzme si to úprimne - keď bývate v jednej izbe - aj dosť málo miesta, hlavne čo sa varenia, pečenia a fotenia týkalo. Rozhodli sme sa teda, že je čas nájsť si niečo vlastné. Hlavne Michal trávil hodiny na stránkach s realitami, ja som sa im radšej vyhýbala, lebo ma ceny, lokality a parkovacie státia a podobné veci ma nekonečne frustrovali. Keď sme si dali dokopy naše finančné možnosti a priority, byt v centre Bratislavy nebol možnosťou. Obaja sme boli zvyknutí aspoň na trošku zelene pri výhľade z okna, chceli sme parkovanie bez problémov (bývanie pri zimnom štadióne vás dlhodobo poznačí), taktiež sme chceli spať v inej miestnosti ako obedovať a podobne...Najlepšie nám z toho vychádzala Rovinka, ktorá nie je až tak ďaleko od Bratislavy a už sme to tam celkom poznali, pretože sme tam často chodili ku sestre. A koncom februára sme tam našli aj náš terajší byt.

DSC_1205 DSC_1205

Odvtedy sme fungovali ako na húpačke, neustále dohadovanie sa s bankou, do toho práca, do toho škola a diplomovka, sťahovanie, montovanie nábytku atď. atď. Nakoniec (ani neviem ako) sme od 1. júna bývali v Rovinke. V 3 izbovom byte s  terasou a veľkou kuchyňou. Spálňou a pracovňou. Síce bez väčšiny nábytku, ale vo svojom. Ako vidíte, bola to namáhavá časť roka, ktorú som zavŕšila štátnicami a promóciou. Blog mierne trpel, receptov veľa nebolo, nebol čas a úprimne, apatia, ktorú som spomínala na začiatku sa prehlbovala.

DSC_1205 DSC_1205

Myslela som si, že letná dovolenka pomôže, no nestalo sa tak a po plnom lete prišla jeseň. Na jeseň sa mi podarilo otvoriť si živnosť. Mojím mottom bolo (a stále je), že mám ten správny vek na to, aby som skúsila robiť to, čo ma baví - grafiku, fotografiu, v poslednej dobe video a v neposlednom rade organizovanie eventov. Zatiaľ tak existujem a zatiaľ to funguje, a jedným z mojich predsavzatí do nového roka je, aby to fungovalo ešte lepšie. Uvidíme.
  DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205

Na jeseň som prišla aj na to, že apatia ohľadne blogu, varenia a pečenia tak trochu vychádza z toho, že už to nerobím pre radosť a pre seba. To som sa posledný mesiac v roku snažila zmeniť, a mám pocit, že som na dobrej ceste. Uvedomujem si, že kvantita nie je všetko, ja som človek, ktorý si radšej potrpí na kvalitu. 
No a čo sa týka záveru roku - v decembri ma môj najmilší požiadal o ruku a ja som povedala áno, piekla som viac pre radosť s ľuďmi, ktorých mám rada, okachličkovala si sama kuchyňu, nestíhala, stresovala, varila a natáčala.

DSC_1205

No a čo sa týka roku 2017? Rada by som sa naďalej držala toho, čo sa snažím držať aj v závere roku 2016. Robiť veci pre radosť a menej sa stresovať. To je však, keďže viem, ako funguje môj mozog, pomerne náročné, ale verím, že sa budem zlepšovať. Mám okolo seba ľudí, ktorí ma v tom podporujú a za to som nesmierne vďačná. Okrem toho by som rada viac fotila, pokračovala s blogovaním a prispievala nielen z kuchyne, ale aj zo života. Rada by som sa viac venovala ilustrácii, lebo to je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovať by som mohla ešte dlho, myslím, že napríklad taká organizovanosť či nestrácanie USBčiek a SD kariet, je niečo na čom by som mala tiež popracovať. Každopádne uvidíme, čo 2017 prinesie. Ja sa už teraz teším na január, na čerstvý začiatok, nové spolupráce a hlavne nové recepty!

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára