14 apríla 2017

Hot cross buns

DSC_1205

Ahojte priatelia!
Už víkendujete a sviatkujete? Ja sa musím priznať, že ešte nie. U nás sa Veľká Noc síce neoslavuje, ale zas predĺžený víkend je podľa mňa vždy dôvodom na oslavu, že? Okrem toho mám v nedeľu narodeniny, takže...aspoň drobná oslava bude, možno si aj tortu upečiem :D. Prečo nie. Každopádne, mojím dnešným cieľom je, porobiť všetky pracovné veci tak, aby som cez víkend mala pokoj. Som zvedavá, či sa mi to podarí, zatiaľ to vyzerá celkom sľubne a musím povedať, že celý týždeň (aj dva) som sa nezastavila a tie 4 dni voľna si plánujem oddýchnuť. 

Okrem sedenia za počítačom som dnes aj stála za foťákom (a aj pred ním) a výsledok je zatiaľ ešte stále v rúre. Čiže, ak by to bol náhodou fail, tak toto všetko píšem zbytočne. 

Piekla som hot cross buns, ktoré som chcela vyskúšať už niekoľko rokov. Pravdepodobne viete, že milujem pečivo, ktoré obsahuje aromatické korenia a toto je jedným z nich, okrem toho aj pekne vyzerá, takže... prečo nie, dnes bol ten správny čas. Recept som si našla na Jamieho stránke, a upravila ho podľa vlastného vkusu a toho čo sa doma našlo. Keďže môj najmilší nekonzumuje klasickú bielu múku, tak som nakombinovala špaldovú aj s celozrnnou. Aspoň nebudem mať zlý pocit, keď si ich natriem tonou masla, že. 

Inak natočila som aj krátke videjko a nižšie sú aj fotky!
Tak užívajte voľno a dačo dobré si upečte :)

DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205 DSC_1205

Potrebujeme:
460 g špaldovej múky
60 g hnedého cukru
1 kocku droždia
200 ml mlieka
lyžičku zmesi piatich korení
lyžičku škorice
l/2 lyžičky muškátového oriešku
1 vajce
55 g roztopeného masla
70 g hrozienok
citrónová kôra

múka + voda
med na potretie

Postup:
Mlieko zohrejeme a rozdrvíme doň droždie. Necháme nakysnúť. Maslo roztopíme a necháme trochu vychladnúť.
Do misky navážime múku, cukor, koreniny. Pridáme celé vajíčko a mlieko s droždím. Trochu premiešame a pridáme aj maslo. Miesením vypracujeme elastické cesto a dáme ho na hodinu vykysnúť. 
Potom doň zapracujeme ešte hrozienka a citrónovú kôru a necháme nakysnúť druhýkrát. 
Vykysnuté cesto dáme na dosku, premiesime a rozdelíme na cca 15 rovnakých kúskov. 
Z nich vytvarujeme guľôčky - tak že ich gúľame jednou rukou o kuchynský povrch. 
Guľôčky poukladáme na papier na pečenie vedľa seba a necháme ešte pár minút kysnúť pod utierkou. Za ten čas si z múky a vody vymiešame hustú pastu, ktorú dáme do vrecúška na zdobenie a na vykysnuté gumičky urobíme krížiky.
Dáme piecť pri 190°C približne na 15 minút.
Ešte teplé potrieme roztopeným medom.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára