1) Od kedy sa venuješ vareniu a pečeniu ?
Od malička som trávila čas v kuchyni. V starých albumoch máme vytlačené fotografie, kde som ako malá (ešte s plienkou a cumľom, áno naozaj) vaľkala cesto a vykrajovala vianočné pečivo. Na výsledok si síce nepamätám, ale viem, že kuchyňa bola pre mňa vždy tým správnym miestom.

2) Prečo si si založila foodblog?
V prvom rade som foodblog založila preto, aby som si viedla evidenciu, alebo denník toho, čo som navarila či napiekla. Teda dá sa povedať online receptár. Taktiež som od detstva rada fotila a tak som tieto dve záľuby spojila v jednu a vznikol Red Velvet foodblog.

3) Na základe čoho vznikol názov Red velvet food & photography ?
Spojenie food & photography je asi jasné každému. No a red velvet – to je názov môjho obľúbeného koláča. Okrem toho som si myslela, že to celkom pekne znie.

4) Aký fotoaparát a objektív používaš na fotenie?
Fotoaparát Nikon D 7100 s objektívom Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G

5) Používaš umelé osvetlenie?
Nie vždy fotím pri prirodzenom dennom svetle.

6) Spolupracuješ na príspevkoch s inými značkami/ foodblogermi ?
Na príspevkoch rada spolupracujem so značkami a inými bloggermi. Sem-tam dostávam ponuky na vyskúšanie nových produktov a podobne. Dôležitá pre mňa je odpoveď na otázku, či by som produkt odporučila mojim známym a priateľom – čitateľom. Ak je odpoveď áno, tak so značkou rada spolupracujem. Každopádne všetky recepty, texty a hlavne názory na blogu sú moje, nie sú kúpené ani upravované.

7) Recepty vymýšľaš sama ?
Áno väčšinu áno. Pokiaľ som nejaký recept použila a nebol z mojej kuchyne, určite naň odkazujem v texte.

8) Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?
Primárne z kuchárskych kníh a internetu. Pinterest je môj veľký kamarát a po večeroch často zabíjam nudu pripínaním receptov alebo pozeraním obrázkov. Tak ma často napadne ako inak sa dajú ingrediencie skombinovať (a hlavne na základe toho, čo doma v špajzi máme).

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok ma kontaktuje na redvelvetcooking@gmail.com

Scroll to top