Domáce lečo s klobáskou

leco shakshuka photography

Musím sa priznať, lečo doma často nerobím. A ak aj, tak spolu s maminou. Leto je však perfektným časom na domáce lečo s klobáskou (alebo bez), keď na trhu kúpim domáce paradajky a papriky a pripravím naozaj rýchly obed.

Tento rok sme si lečo uvarili aj na dovolenke. A bolo jedno z najlepších! Paradajky a papriky sme kúpili u tetušky na trhu a pridali sme aj perfektnú dalmátsku klobásku. Akože…jedna radosť.

Ja som si na vrch ešte dala trošku balkánskeho syru, lebo prečo nie…a bazalku. A stále mi to príde normálnejšie, ako keď si to ocino posype cukrom. Tomu vážne nechápem, ale zas, chutiam sa medze nekladúúú!

leco shakshuka  photography
leco shakshuka photography
klobasa sausage
leco shakshuka photography
paprika pepper
leco shakshuka photography
leco shakshuka photography

Domáce lečo s klobáskou

Na 4 porcie potrebujeme:

  • 7 žltých paprík
  • 5 paradajok
  • 5 vajíčok z voľného chovu
  • 1 cibuľu
  • 1 nohu klobásky
  • soľ, čierne korenie

Postup:

Paradajky narežeme na spodnej strany a na pár minút zalejeme horúcou vodou. Potom opatrne olúpeme.

Papriky umyjeme a nakrájame na malé kúsky. Cibuľku nakrájame nadrobno a klobásku na kolieska.

Na troche olivového oleja opečieme cibuľku s klobáskou, keď zmäknú pridáme papriky, osolíme, premiešame a prikryjeme. Necháme podusiť, sem-tam premiešame.

Kým sa papriky dusia, nakrájame paradajky. Potom ich pridáme k podusenej paprike. Premiešame, prikryjeme a necháme ďalej podusiť. Keď všetka zeleninka zmäkne a pustí šťavu, rozbijeme si vajíčka do misky, ochutíme soľou a korením. Pridáme k zelelnine a premiešame.

Odstavíme, ak treba dochutíme podávame s chrumkavým pečivom.

Scroll to top